Wynik badania TK kręgosłupa odcinka lędźwiowego
Interpretacja TK kręgosłupa odcinka lędźwiowego. Spłycenie fizjologicznej lordozy. Niewielkie prawoboczne skrzywienie. Na poziomie L3/L4 i L4/L5 centralne uwypuklenie krążków m-k modelują przedni zarys worka opony twardej.Na poziomie L5/S1 centralna niewielkie uwypuklenie krążka m-k modeluje przedni zarys worka opony twardej. W wyrostu poprzecznym trzonu kręgu L5 po stronie prawej ognisko rozrzedzenia utkania kostnego 6x5x8mm.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania TK kręgosłupa może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.