Wynik badania TK kręgosłupa u 29-latki
Wynik TK kręgosłupa L/S: "Przepukliny dotrzonowe, zaznaczona osteofitoza. Na wysokości L4-S1 tylne, centralne przepukliny jąder miażdżystych." Czy to może sprawiać, że tata (54lata) ma codzienne, bardzo silne bóle pleców w okolicy żeber? Przez to bardzo często wymituje, mało je. Ma leki z morfiną, nic nie pomaga, co robić? W żadnym badaniu nie wyszło nic co mogłoby niepokoić ( rezonans, tomografia, raka nie ma).

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania może tłumaczyć objawy Pani Taty. Ale ostateczna interpretacja oraz postawienie rozpoznania należy do lekarza zlecającego badanie, neurologa lub ortopedy, który na podstawie wyniki badań dodatkowych, w tym badania TK, objawów klinicznych oraz badania fizykalnego postawi diagnozę i włączy odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam.
TK jest odcinka lędźwiowego, a bóle w odcinku piersiowym kręgosłupa.
Przede wszystkim należy postawić diagnozę.
Leki na bazie morfiny nie są najtrafniejszą metodą leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa, chyba że są to naprawdę bardzo zaawansowane zmiany, ale i w tym wypadku nie jest to podstawowe leczenie bólu.