Wynik badania toksoplazmozy w ciąży

Witam, aktulnie jestem w 34 tygodniu ciąży. Na początku ciąży wykonałam badanie w kierunku toksoplazmozy, a jego wynik był następujący: przeciwciała w kl. IgG 101,00 lU/ml, przeciwciała w kl. IgM 0,087 S/CO. W ubiegłym tygodniu powtórzyłam jeszcze raz badanie, a jego wynik jest następujący: przeciwciała w kl. IgG 524,90 lU/ml, natomiast w kl. IgM 0,152 S/CO. Jak interpretować wynik? Czy powinnam się obawiać choroby?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Prawidłowy poziom przeciwciał w klasie IgM świadczy o tym, że nie występuje u Pani czynna infekcja Toxoplazma Gondi (bardzo niebezpieczna dla płodu). Podwyższony poziom IgG wskazuje na przebytą w przeszłości przez Panią toksoplazmozę, która u osób z prawidłową odpornością przebiega bezobjawowo i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.