Wynik badania tomografii komputerowej jamy brzusznej i miednicy

Witam, moja mama była na badaniu tomografu komp jamy brzusznej i miednicy, otrzymaliśmy wynik, "Wzdłuż aorty brzusznej widoczne pakiety węzłowe ciągnące się na całej długości aort od wysokości naczyń nerkowych do podziału naczyń biodrowych wspólnych wielkości maks w wym poprzecznym ok 33x31 mm po stronie lewej, w ok naczyń biodrowych wspólnych węzły chłonne śr 15 mm obustronnie, przy naczynich biodrowych zewnętrznych pojedyńcze wielkości w osi krótkiej do 7 mm po stronie prawej i 14 mm po lewej

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powiększenie węzłów chłonnych może mieć podłoże infekcyjne. Nie można wykluczyć innych nieprawidłowości, Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.