Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania tomografii komputerowej kręgosłupa odcinka lędźwiowego

Witam, miałam badanie tomograficzne kręgosłupa: odcinka lędźwiowego i proszę o zinterpretowanie wyniku. Obustronna liza L5 i anterolisteza stopnia II L5 wzg S1 z pseudoprotruzja powoduje zwężenie otworów międzykręgowych L5, bez uciśnienia nerwow. Niewielka centralna pjm L4-L5 bez stenozy kanału kręgowego i bez ucisniecia struktur uk. nerwowego. Chciałabym dowiedzieć się co oznacza ten wynik, bo niestety te nazwy i znaki i są dla mnie niezrozumiałe. Dziękuję.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety