Wynik badania trzustki a wykonanie CT lub MR z kontrastem

Trzustka o niejednorodnej echogeniczności i nieostrych zarysach z widaczną na granicy trzonu i ogona zmiana o mieszanej echo-strukturze o wym. ok 33x21mm.Co zrobic ct z kontrastem czy mr z kontrastem,słyszałem że kontrast w ct jest bardzo nszkodliwy dla nerek.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do gastroenterologa. Sądzę że w tym momencie należy wykonać tk z kontrastem oczywiście przed należy wykonać Oznaczenie poziomu kreatyniny oraz mocznika.