Wynik badania TSH 3-cia generacja u 19-latki

Witam. Dzisiaj odebrałam wyniki córki która ma 19 lat i niepokoi mnie wynik badania TSH 3-cia generacja mianowicie wyszło u niej 5,714 co w takim przypadku zrobić bo wizytę u lekarza rodzinnego mamy dopiero we wtorek

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że już Pani są po wizycie u lekarz. Lekarz prawdopodobnie powinien zlecić oznaczenie wolnych hormonów tarczycy fT3 i fT4 celem dalszej diagnostyki chorób tarczycy, lub zaleci konsultację endokrynologiczną. Pozdrawiam