Wynik badania TSH po udarze u 32-latki

witam, piszę ponownie, nie wiem jakie dane podać. Wynik badania TSH 3 (ICD9 L69) 0.005 mlU/l przy normie 0,27- 4,20. ( tak jest podane na wyniku). Lekarz podał w rozpoznaniu nadczynność tarczycy. Chciałabym się dowiedzieć co oznacza mój wynik. Mam 32 lata, jestem po udarze miałam go w 28 tygodniu ciąży, wtedy wykryto niedoczynność tarczycy, którą do porodu wyleczyłam. Czy powinnam się martwić wynikiem 0.005?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik świadczy o nadczynności tarczycy. Sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem, który zleci dodatkowe badania (w tym USG tarczycy, poziom hormonów fT3, fT4) a na podstawie wyników odpowie na pytanie jak powinno wyglądać dalsze postępowanie.