Wynik badania USG ciąży i rozwój płodu

Ostatnia miesiączka 13.01.16 Wyniki badań Beta HCG: 25.02 - 5076 07.03 - 28101 09.03 - 37045 22.03 - 44872 I badanie USG 02.03: 6 tydz 0 dni, zarodek 3mm, widocznie bicie serca, 108bpm II badanie USG 31.03: zarodek wygląda na 8 tydz mimo że jest to już 10 tydz, wielkość zarodka 1,73cm nie słychać bicia serca. Wg tych badań lekarz powiedział, że dziecko nie żyje Bicie serca czasem słychać dopiero w 14 tygodniu, uważa że poziom Beta HCG jest za niski. Czy podane wyniki badań są aż tak złe ?

Wyniki są niskie, ale w zakresie normy w stosunku do wieku ciążowego. Czy chodzi o widzenie bicia serca płodu w USG czy też jego słyszenie? Bicie serca płodu w badaniu USG jest doskonale widoczne 8-10 tygodniem ciąży. Koło 14-16 tygodnia ciąży można słuchawką usłyszeć bicie serca płodu. Na Pani konkretne pytania powinien odpowiadać bezpośrednio ginekolog prowadzący.