Wynik badania USG ciąży i ustalenie wieku ciąży

Witam! W dniu 12 grudnia 2013r. miałam robione badanie USG, było tam napisane CRL 42mm, 10w6d, Aua 4 lipca 2014r. W którym tygodniu ciąży jestem? Czy to jest wiek podawany od OM, w jakich dnia mogło dojść do zapłodnienia? Ostatnią miesiączkę miałam 18 września 2013r.! Wyliczyłam, że na dzień 12 grudnia chyba powinnam być w pózniejszej ciąży. Jak to jest, czy owulacja się przesunęła? Bardzo proszę o dokładną odpowiedz. Dziękuję za poświęcony mi czas!

Według wielkości ciąży z badania USG ciąża wydaje się młodsza o 9 dni w stosunku do daty OM. Nie wiem jakie były cykle miesiączkowe. Aby udzielić wyczerpującej odpowiedzi potrzeba więcej danych. Samo badanie USG około 10 dnia ciąży nie daje dokładnego terminu porodu a jedynie przybliżony.

Badanie USG określa termin porodu z pewnym przybliżeniem. W Pani przypadku ciąża wg. USG jest o 9 dni młodsza. Konieczne są kolejne zalecane badania USG i obserwacja wzrastania płodu.