Wynik badania USG główki 6,5-miesięcznego dziecka

Witam. Proszę o interpretację wyniku badania USG główki córeczki: podwyściółkowo i w tkance mózgowej rozsiane drobne zwapnienia. Rogi przednie o prawidłowych zarysach.  Komory nieposzerzone symetryczne. Sploty prawidłowe.  Przestrzeń przymózgowa poszerzona obustronnie do 7mm. Córeczka urodziła się w 34tc. W 5 tygodniu życia córki w badaniu USG główki wykryto waskulopatię wzgórzową i po dalszych badaniach okazało się, że zaraziła się ode mnie cytomegalią. W tej chwili córeczka ma 6,5 miesiąca.

nigdy nie wiadomo jakie będą skutki wrodzonej cytomegalii ale nie można czekać aż coś się pojawi ale trzeba zgłosić się do Poradni rehabilitacyjnej na Rehabilitacje wieku rozwojowego bo dziecko jest w grupie ryzyka i wymaga badania neurokinezjologicznego i wczesnego wspomagania rozwoju.