Wynik badania USG i moczu
Witam.Mam pytanie odnosnie wyników USG i wynikow z Moczu proszę o interpretację,ponieważ wizyta u lekarza urologa jest zbyt odległa. Prawa nerka bez zastoju moczu,o zatartej echostruktórze z konkrementem w kielichu górnym o śr 11,9,lewa o zatartej echostr,z torbielą egzofityczną w biegunie dolnym,z drobnym złogiem w kielichu dolnym..Mocz nabłonki wielokątne dość liczne,nabłonki okrągłe 1-3 wp.leukocyty 25-35,erytocyty świeże 1-2,wpw.Proszę o wyjasnienie za co bardzo dziękuję.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam.Badanie USG które było wykonane wskazuje że złóg w kielichu górnym powinien być objęty dalszym leczeniem, metodą z wyboru będzie zabieg ESWL.Pacjent jednak wcześniej powinien mieć wykonane badanie urograficzne przed ostateczną kwalifikacją.Zatarta echo struktura nerek widoczna w badaniu wymaga również dalszych badań, prawdopodobnie jest następstwem zapalnych procesów.Zmiany w moczu obecne mogą być następstwem kamicy nerkowej ale trzeba wykluczyć aktywną infekcję układu moczowego wykonując badania krwi i posiew moczu co nie wykracza poza zakres kompetencji Pani lekarza rodzinnego gdy kolejka do lekarza urologa jest odległa w czasie. Pozdrawiam