Wynik badania USG i moczu

Witam.Mam pytanie odnosnie wyników USG i wynikow z Moczu proszę o interpretację,ponieważ wizyta u lekarza urologa jest zbyt odległa. Prawa nerka bez zastoju moczu,o zatartej echostruktórze z konkrementem w kielichu górnym o śr 11,9,lewa o zatartej echostr,z torbielą egzofityczną w biegunie dolnym,z drobnym złogiem w kielichu dolnym..Mocz nabłonki wielokątne dość liczne,nabłonki okrągłe 1-3 wp.leukocyty 25-35,erytocyty świeże 1-2,wpw.Proszę o wyjasnienie za co bardzo dziękuję.

Witam.Badanie USG które było wykonane wskazuje że złóg w kielichu górnym powinien być objęty dalszym leczeniem, metodą z wyboru będzie zabieg ESWL.Pacjent jednak wcześniej powinien mieć wykonane badanie urograficzne przed ostateczną kwalifikacją.Zatarta echo struktura nerek widoczna w badaniu wymaga również dalszych badań, prawdopodobnie jest następstwem zapalnych procesów.Zmiany w moczu obecne mogą być następstwem kamicy nerkowej ale trzeba wykluczyć aktywną infekcję układu moczowego wykonując badania krwi i posiew moczu co nie wykracza poza zakres kompetencji Pani lekarza rodzinnego gdy kolejka do lekarza urologa jest odległa w czasie. Pozdrawiam