Wynik badania USG i wątroba miernie powiększona

Opis badania usg; Wszystkie narzady w normie a przy watrobie-miernie powiekoszna o wzmozonej,jednorodnej echostrukturze,z cechami stluszczenia I/II stopnia, bez uchwytnych zmian ogniskowych

Nic niepokojącego. Wątroba ma cechy stłuszczenia dlatego w niewielkim stopniu jest powiększona. Tylko normalizacja wagi ciała, dieta ubogotłuszczowa, bezalkoholowa może w pewnym stopniu spowodować odtłuszczenie wątroby.