Wynik badania USG jamy brzusznej u dziecka z zespołem Gilberta

Syn mial wykonane USG jamy brzusznej poniewaz ma zespol Gilberta i bilirubina calkowita wynosi 3.22mg/dl, w USG jamy brzusznej sledziona umiarkowanie powiekszona 134x48mm, przy dolnym brzegu sledziona dodatkowa o wymiarach 21x15mm. Reszta bez zmian. Pragne dodac ze syn ma 19 lat. Prosze o rade co mam zrobic i gdzie sie udac. Dziekuje.

Wynik USG nie budzi niepokoju jeśli dziecko jest wysokie, duże, gdyż wielkość śledziony często jest proporcjonalna do wielkości człowieka (nie podała Pani wagi i wzrostu dziecka).