Wynik badania USG nerek u dziecka

Witam, po wyniku USG mojego dziecka pediatra przekazał mi bym jak najszybciej skontaktowała się z lekarzem nefrologiem oto wynik:Echogeniczność kory nerek w normie, hyperechogeniczne piramidy obu nerek- cechy USG nefrokalcynozy. UKM-y nieposzerzone, zaakcentowane miedniczka nerki lewej a-p 4 mm, dodam iż dziecko ma 10 m-cy i jest po operacji wytrzewienia jelit. Pozdrawiam

Dziecko na pewno trzeba skonsultować z nefrologiem, gdyż w USG stwierdzono cechy zwapnienia nerek. Oczywiście trzeba by przed tą konsultacją chociażby wykonać u dziecka badanie krwi na poziom wapnia całkowitego i zjonizowanego. O wstępnej diagnostyce musi zadecydować pediatra prowadzący.