Wynik badania USG piersi u 18-latki

Co może oznaczać wynik takiego badania USG piersi? Sutki o budowie gruczołowej. W SP, na g.10-11, widoczny jest obszar tkanki gruczołowej o nieco obniżonej echogeniczności, bez wyraźnych granic. Przewody mlekowe nieposzerzone. Nieprawidłowych węzłów chłonnych w dołach pachowych nie wykazano. Czy taki obraz może doprowadzić do jakiś zmian?

Jeżeli lekarz nie zalecił dalszej diagnostyki, widocznie, mimo nie wpisania tego, nie podejrzewa niczego złego w takim obrazie. W razie wątpliwości polecam kontrolę w Poradni Chorób Piersi.