Wynik badania USG piersi u 29-letniej kobiety

Witam, niedawno zrobiłam usg piersi ze względów profilaktycznych. Oto wyniki- Sutki o budowie gruczołowo- tłuszczowej. W sutku prawym zmian nie uwidoczniono. W sutku lewym wciągnięta brodawka z owalną hiperechogeniczną zmianą o gładkich zarysach 4x5,4 mm- moze odpowiadać np zwłóknieniu- innych zmian nie uwidoczniono. Przewody mlekowe nieposzerzone. Węzły chłonne pachowe niepowiekszone. Czy powinnam się martwić? dodam tylko, że wciągniętą brodawkę mam już odkąd pamiętam. pozdrawiam

Raczej nie ma powodu do niepokoju, gdyż zmiana w USG nie budzi podejrzeń procesu nowotworowego. Myślę, że wystarczająca powinna być samokontrola piersi i ewentualnie kontrolne USG za około 6-12 miesięcy. O wszystkim powinien zadecydować najlepiej prowadzący ginekolog.