Wynik badania USG po usunięciu śledziony

Moj mąż 13 lat temu miał usuniętą śledzionę dziś zrobił usg ,napisane jest w łozy po usuniętej śledzionie,w lokalizacji zgłaszanej boleści widoczna hipoechogenna jednorodna struktura o płatowatych zarysach o wym 70-33---46mm z pojedyńczymi naczyniami we wnęce przemawiająca za przerośniętą śledzioną dodatkową. Co to znaczy.

To znaczy , że jest podejrzewana obecność przerośniętej śledziony dodatkowej! Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego!!! zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowny Panie - po usunięciu śledziony pozostał fragment tzw śledziony dodatkowej, który kompensacyjnie się rozrósł. Nie ma potrzeby dodatkowej operacji, chyba że tak zdecyduje Hematolog.
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrolog, Kraków