Wynik badania USG prenatalnego w 20 tygodniu ciąży

Witam,jestem w 20 tygodniu ciąży. Wczoraj, podczas prenatalnego badania usg (na bardzo dobrym sprzęcie) wyszło pojedyncze ognisko hiperechogeniczne w jednej z komór serca. poza tym wszystkie parametry w normie, przepływy i budowa serca prawidłowe, Chciałam zapyta jakie w takim wypadku jest prawdopodobieństwo wystąpienia wady genetycznej ( zespołu downa) u dziecka? Dodam, że w 11 tygodniu miałam wykonywane badanie przezierności karkowej na zwykłym rutynowym usg i wyszło w normie. Pozdrawiam

Witam. Nie ma Pani powodów do niepokoju. Najważniejszym badaniem wykrywającym zespoły wad wrodzonych u dziecka jest badanie przezierności karkowej w 11 tygodniu ciąży. Opisana zmiana w serduszku dziecka nie zwiększa prawdopodobieństwa wystąpienia u niego zespołu Downa.