Wynik badania USG przezciemiączkowego do interpretacji

moja 9 miesięczna córeczka miała dziś usg p-ciemieniowe i nie wiem jak rozumiec opis badania : w badaniu stwierdza sie nieznaczne poszerzenie przestrzenii przymózgowej, na wysokości płatów czołowych po prawej str. do 3mm po lewej 4,7 mm, oraz nieznaczne poszerzenie komór bocznych z zaokrągleniem zarysu rogów czołowych. Prawa komora szerokości 6mm, lewa 5mm rozpietosc komór bocznych 4 cm, indeks komorowo-czaszkowy 30%, gorna granica normy. struktury posrodkowe nieprzemieszczone!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wynik powinien ocenić specjalista neurolog dziecięcy, który zlecił wykonanie badania. Konieczna jest bowiem interpretacja w oparciu o dane kliniczne, poprzednie wyniki, itd.