Wynik badania USG przezciemiączkowego do interpretacji
moja 9 miesięczna córeczka miała dziś usg p-ciemieniowe i nie wiem jak rozumiec opis badania : w badaniu stwierdza sie nieznaczne poszerzenie przestrzenii przymózgowej, na wysokości płatów czołowych po prawej str. do 3mm po lewej 4,7 mm, oraz nieznaczne poszerzenie komór bocznych z zaokrągleniem zarysu rogów czołowych. Prawa komora szerokości 6mm, lewa 5mm rozpietosc komór bocznych 4 cm, indeks komorowo-czaszkowy 30%, gorna granica normy. struktury posrodkowe nieprzemieszczone!

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Wynik powinien ocenić specjalista neurolog dziecięcy, który zlecił wykonanie badania. Konieczna jest bowiem interpretacja w oparciu o dane kliniczne, poprzednie wyniki, itd.