Wynik badania USG przezciemiączkowego u 4-miesięcznego dziecka i torbiel

u mojego 4 miesiecznego syna podczas usg przezciemiączkowego wykryto torbiel 12x13mm,czy mamy się martwić?wizyta u neurolog za 2dni. syn ma prawie zarośnięte ciemiączko więc jak będzie wygladała dalsza diagnostyka tego torbiela?rezonans?tomgraf?czy jest coś jeszcze?i czy te badania wykonywane są pod narkozą?z góry dziękuję za odpowiedź,bardzo się martwię :(

Ale gdzie konkretnie ta torbiel jest usytuowana? To bardzo istotna informacja. Od wielkości i lokalizacji torbieli zazwyczaj zależy dalszy sposób postępowania. Dana lokalizacja i wielkość torbieli mózgu ma wpływ na rozwój dziecka i objawy neurologiczne. U tak małego dziecka zawsze badania TK czy też NMR związane są ze znieczuleniem. Neurolog po badaniu bezpośrednim dziecka i analizie wyniki USG przezciemiączkowego zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.