Wynik badania USG tarczycy 67-latki

Proszę o interpretację USG tarczycy: Tarczyca niejednorodna - w obu płatach pojedyncze ogniska o mieszanej echogeniczności, z których największe - w lewym płacie , lito-płynowe, z unaczynieniem obwodowym, ma wym. 15 x 9mm. Prawy płat o wym. 20x18x45mm, lewy 18x19x55mm.Cieśn nieposzerzona. W rozwidleniach tętnic szyjnych wspólnych pojedyncze, niespecyficzne węzły chłonnewlk. do 10mm. Doły nad- i posobojczykowe wolne. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Interpretacja wszelkich wyników badań dodatkowych należy wykonywać zawsze łącznie z badaniem bezpośrednim pacjenta. Zalecam wizytę u endokrynologa.