Wynik badania USG wątroby u 63-latki

O czym może świadczyć taki wynik USG: Wątroba niepowiększona, o gładkich obrysach zewnętrznych, jednorodnie wzmożonej echogenoczności, z prawidłowym rysunkiem naczyniowym. W seg. 4 wątroby i w seg. 5 - przypęcherzykowo obszar hipoechogeniczny wlk. 35x12 mm i 10x10 mm (w pierwszej kolejności hiposteatoza).

Lek. Tomasz Budlewski

Obszar hipoechogeniczny o charakterze hiposteatozy świadczy o występowaniu ognik odtłuszczenia. Bez poznania objawów nie można nic więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.