Wynik badania w kierunku kiły a odpowiednie działania

Moja mama zrobila test na kile. Prosze o weryfikację winikow. TPHA DODATNI USR UJEMNY VDRL UJEMNY FTA-ABS WATPLIWY Nigdy nie była leczona na kile. Dowiedziala się przypadkiem bo poszla w listopadzie 2014 zdać krew. Ostatni raz gdy oddawała krew 2005 nie wykryto kily. . Od 14 lat nie miała stosunku płciowego.. lekarz stwierdził że jest to chyba stara kila i wysłał ja na te właśnie wyniki. Proszę o weryfikację bo mama jest zarejestrowana dopiero na przyszły tydzień i bardzo się denerwuje. .

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani
Najprawdopodobniej w przeszłości doszło do kontaktu z krętkiem bladym który wywołuje kiłę. Proszę skonsultować się z wenerologiem który zdecyduje o dalszym postępowaniu.