Wynik badania w kierunku lambliozy u 6-letniego chłopca

Witam, Chciałabym dowiedzieć się co oznacza wynik badania "Lamblia intestinalis w surowicy (ICD-9: X13): 1) Giardia lamblia IgM w surowicy, ujemny met IIF 2) Giardia lamblia IgG w surowicy, dodatni met IIF Badanie dotyczy chłopca 6-cioletniego. Dziękuję, Justyna

Lek. Tomasz Budlewski

Ujemny wynik w IgM świadczy o braku świeżego zakażenia, natomiast dodatni w IgG oznacza wcześniejszy kontakt z danym drobnoustrojem. Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.