Wynik badania wątroby

Witam, poproszę o interpretację wyniku TK.W segmencie II wątroby widoczna zmiana ogniskowa wielkości 21x25x18,hipodensyjna,niejednorodna,ulegająca w fazie tętniczej nieregularnemu,silnemu wzmocnieniu z obecności pasma w części centralnej nie ulegającej wzmocnieniu,w fazie wrotnej zmiana wzmacnia się nieco bardziej w porównaniu do niezmienionego miąższu.Ponadto zmiana modeluje sąsiadujące naczynia.Znajduje się ok 8 mm poniżej powierzchni wątroby.Proszę o informację na co wskazuje wynik. Dziękuję

Tak niewielka zmiana zapewne jest rozrostem guzkowym ogniskowym wątroby lub gruczolakiem. To zmiany łagodne, wymagające tylko obserwacji. Zmiana ewentualnie wymaga pogłębienia diagnostyki o rezonans magnetyczny wątroby. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.