Wynik badania wczesnego wykrywania raka szyjki macicy

WITAM W badaniu wczesnego wykrywania raka szyjki macicy mam wynik:nie stwierdzono zmian sródnabłonkowych i procesu złośliwego. inne zmiany nienowotworowe odczynowi i naprawcze zmiany odczynowe związane z zapaleniem łącznie z typową regeneracja.po roku cytologia i wynik stwierdzono nieprawisłowe komórki nabłonka płaskiego LSIL w tym HPV/CIN I.Z partnerem rozstałam się 3 miesiące przed pierwszym badaniem i od tej pory zero seksu.Jak mam rozumieć te wyniki?

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykonanie testu na obecność DNA HPV oraz kontakt z ginekologiem, celem oceny konieczności kolposkopii i dalszego schematu monitorowania.