Wynik badania wymazu z pochwy 35-latki

Proszę o interpretację wyników wymazu: rzęsistek nieobecny, Leukocyty nieliczne, Nabłonki liczne, drożdżaki nieobecne, grzyby nieobecne, pałeczki kwasu mlekowego dość liczne, nieliczne ziarniaki gram plus, ph 4,0 stopień czystości 3. dodatkowo wykonane w tym samym czasie badanie bakteriologiczne wykazało liczne lactobacillus sp i podejrzenie Cytolitic vaginosis Czy wyniki takie wskazują na infekcję i konieczna jest wizyta u lekarza

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od skali jakiej była oznaczana czystość pochwy. Sądzę że mieści się w normie. Proszę dla pewności udać się do lekarza ginekologa.