Wynik badania z krwi markera CEA w wysokości 0,90 ng/ml

Dzień dobry Mam wynik badania z krwi markera CEA w wysokości 0,90 ng/ml. Co to oznacza? I jaka jest norma? Z góry dziękuję i pozdrawiam Monika

Proszę pytać lekarza , który zlecił badanie.Normy CEA są różne dla różnych chorób - nie jest to marker "uniwersalny" zż

Najczęściej norma dla CEA wynosi 2,5 ng/ml dla osób niepalących i 5 ng/ml dla palaczy. Wartości mogą się różnić nieznacznie w różnych laboratoriach. Pani wynik z pewnością jest w normie.