Wynik badania żołądka

Mam pytanie poniżej opis badania Przełyk i wpust bez zmian. W jeziorku duża ilość żółci. W inwersji sklepienie żołądka prawidłowe. Błona śluzowa żołądka i część przedodźwiernikowa pasmowato zaczerwienione , pokrute złogami żółci. Odżwiernik drożny, ziejący, wejście do kanału widoczne białawe ogniska prawdopodobnie metaplazji jelitowej do ew. weryfikacji hist-pat. Opuszka XII -cy i widoczna część pozaopuszkowa prawidłowe. Chcę dodać, iż jestem po operacji usunięcia kamieni na woreczku żółciowym.

Taki obraz świadczy o refluksie żółciowym czyli dwunastniczo-żołądkowym spowodowanym szerokim odźwiernikiem. Treść żółciowa wraca się z dwunastnicy do żołądka co wyzwala w żołądku stan zapalny z zaburzeniami różnicowania się komórek śluzakowych. Trzeba w tej sprawie najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem, który włączy odpowiedni sposób leczenia i dalszego postępowania.