Wynik badania żołądka i słabo dodatni test ureazowy

co oznacza w dnie zoladka widoczne drobne podbiegniecia krwawe zoladek podatny na insuflacje i test ureazowy slabo dodatni

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oznacza to, że śluzówka jest przekrwiona, prawdopodobnie w wyniku stanu zapalnego. Podatność na insulfacje oznacza, że żołądek daje się napompować podczas badania. Dodatni test ureazowy oznacza ze przyczyną stanu zapalnego jest infekcja helicobacter Pyroli.