Wynik badanie usg ciąży

Witam, mam 35 lat i jestem w pierwszej ciąży. Ani z mojej, ani ze strony mojego partnera nie ma obciążeń ZD. Wyniki USG z 12,6 tyg są prawidłowe NT 1,92 mm, kość nosowa 2,2 mm. Czy powinnam robić dalsze badania? Ewa

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wynik badania USG jest bardzo uspokający, choć jedynie amnopunkcja mogłaby całkowicie wykluczyć ryzyko aberracji chromosomowej. Zabieg ten niesie jednak ze sobą ryzyko poronienia ok. 1%. Na Pani miejscu, jedynie ze względu na wiek, wykonałabym dodatkowo tylko test z krwi - test PAPP-A lub potrójny.

Powinna Pani jednak skonsultować się w tej sprawie przede wszystkim ze swoim lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam serdecznie!