Wynik betaHCG 107 - czy to ciąża?

Witam. Na imię mam Magda. Mam pytanie, ponieważ mam nieregularne miesiączki i ostatnia jaką miałam to 22.09.2009 r. Ostatnio zrobiłam przez 5 dni pięć testów. Na każdym z testów wyszły 2 kreski, lecz jedna zawsze była jasnoróżowa. Wczoraj wydawało mi się, że dostałam okres, nie było to plamienie, tylko takie dziwne brudy mi spływają i to raz więcej, raz mało, więc poszłam do szpitala. Zrobili mi wynik HCG, wyszło 107. W nocy mi przeszły te brudy, lecz widzę dzisiaj, że znowu są. Czy to jest ciąża? Czy ona jest zagrożona? Proszę, pomóżcie, bo nie wiem. A mam za sobą 2 poronienia i bardzo się boję :(((

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Wyniki testów z moczu oraz badania stężenia beta HCG we krwi wskazują wyraźnie na ciążę. Jednak jeśli ostatni miesiączka była 22 stycznia, to wynik jest stanowczo za niski. Albo wystąpił błąd laboratoryjny, albo prawdopodobnie ciąża nie rozwija się prawidłowo. Rozstrzygające powinno być badanie USG, które wykona lekarz ginekolog. Jest Pani w 8 tygodniu ciąży, tak więc struktury zarodka powinny już być łatwe do uwidocznienia. Radzę niezwłocznie udać się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!