Wynik bHCG 21.548 w piątym tygodniu ciąży

W ostatnim dniu 5tego tygodnia moje beta Hcg wyniosło 21.548. Martwię się, że to zbyt wysoka wartość. Czy taki wynik może świadczyć o jakiś nieprawidłowościach (i ewentualnie o jakich)? Pozdrawiam,

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie. Proszę się cieszyć faktem zajścia w ciążę, a nie analizować cyferki i niepotrzebnie się denerwować. Zakresy beta-hCG są bardzo szerokie i nie interpretuje się ich w kontekście ewentualnych wad rozwojowych. W tym celu wykonywane jest USG w 12 tyg. ciąży.