Wynik bHCG a możliwość zajścia w ciążę

Witam, dzisiaj mija 18 dzień od spodziewanej miesiaczki. Beta wyszla 0,100, czy jest szansa że ten wynik wzrośnie? Czy oznacza to że ciąży niema? Warto powtórzyć badanie za kilka dni czy nie łudzić się?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik jest ujemny. Za wiarygodny możemy uznać wynik wykonany najwcześniej po 10 dniach od stosunku. Nie podała Pani kiedy wykonała badanie, jeśli wtedy nie minęło 10 dni - proszę powtórzyć badanie.