Wynik biopsji cienkoigłowej i podejrzenie nowotworu

Witam W grudniu miałam biopsję mamotomiczną (guzka piersi lewej) Wynik histopatologiczny: opis makroskopowy- bioptaty o budowie tłuszczowo- włóknistej, rozpoznanie- fibrosclerosis. Za 2 miesiące lekarz zrobił usg kontrolne. Stwierdził, że guzek nie wygląda dobrze (mimo dobrego wyniku histopatologicznego nadal podejrzewa, że może to być nowotwór) i zrobił mi na wizycie biopsje cienkoigłową. Wynik cytologiczny- drobne pasma ściętego płynu tkankowego. Co oznacza wynik z biopsji cienkoigłowej?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik jest niediagnostyczny. Jeżeli zmiana jest podejrzana radiologicznie to proponuję wykonać biopsję gruboigłową, która jest badaniem bardziej czułym niż BACC.