Wynik biopsji guzka piersi

Witam. Mam 39 lat, robiłam biopsje ponieważ ginekolog wykrył u mnie guzka w prawej piersi. Po rozpoznaniu mikroskopowym opis jest następujący: drobne płaty kom. nabłonkowych, fragmenty tkanki łącznej. Obraz mikroskopowy nie budzi niepokoju z uwagi jednakże na niejednoznaczny obraz radiologiczny proponuje wycięcie zmiany do badania hit-pat. Więc mam pytanie czy przy takim opisie jest sens wycinania tego guza jeśli niema komórek nowotworowych.

Witam , biopsja nie musi być trafiona , tzn. igła tkwiła akurat w miejscu patologicznej tkanki , jesli guz ma poniżej 2 cm średnicy a obraz radiologiczny jest "niejednoznaczny" to lepiej go wyciąć , a najlepiej poddać się badaniu chir.onkologa , zż

Proszę zgłosić się do chirurga onkologa celem badania fizykalnego. Guzki w piersi nie są niepokojące, ale czasami wynik PCI nie jest wystarczający, więc może lepiej usunąć guzka?

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg