Wynik biopsji guzka tarczycy i treść krwisto-białkowa

Witam,odebrałam wynik bjopsji guzka tarczycy wyszedł;tresc krwisto-białkowa,powtórka bjopsji za 2 miesiące,mam się martwić?

Dzień dobry,

Wynik biopsji nie jest diagnostyczny, najprawdopodobniej materiał został źle pobrany (zdarza się nawet najlepszym, szczególnie jeśli zmiany są bardzo małe lub położone w sąsiedztwie naczyń krwionośnych i wskazana jest ostrożność przy BACC. Na razie nie ma Pani powodów do zmartwienia, poza tym, że trzeba "ukłuć" jeszcze raz.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz