Wynik biopsji guzka w piersi

Dzień dobry w grudniu 2014 wykryłam u siebie guzek w prawej piersi, jestem po wykonanej biopsji i roszę o interpretację wyniku badania.Wynik biopsji jest następujący: węzeł chłonny i guzek z artefaktami zgniecenia,bez cech przerzutu raka,w sąsiedztwie węzła ogniska hiperplazji gruczołowej śr.o,5 cm.wykonanie badania IHC potwierdza obecność węzła chłonnego i gruczoł piersiowy bez cech nacieku raka w mniejszym fragmencie. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku.

W tym wyniku nie stwierdzono nowotworu, ktory wymagalby leczenia. Jednak dla pelnej oceny i rzetelnego ustalenia dalszych krokow, nalezalobby wziac pod uwage badanie kliniczne (ocene piersi) i wyniki badan USG / mammografii (tj. jesli przed biopsja byl niepokoj onkologiczny - mozna rozwazyhc wyciecie calej zmiany).