Wynik biopsji guzków na tarczycy

Podaj wynik biopsji guzków na tarczycy: BAC tarczycy pod kontrolą usg. 77565/12 guzek płata lewego (część środkowo - dolna) o wym. 17x13mm. 77566/13 guzek płata prawego (biegun dolny) o wym. 18x12 mm. W ocenianych aspiratach obecne grupy i struktury pęcherzykowe noromotypowych tyrepcytów oraz liczne komórki żerne na tle obfitej treści kolodowej. Wniosek: obraz cytologiczny przemawia za zmianami łagodnymi koloidalnymi z cechami zwyrodnienia (kat.2.). Czy potrzebne jest leczenie operacyjne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak jak jest napisane jest to łagodna zmiana zwyrodnieniowa bez absolutnie żadnych zmian typu nowotworowego. Warto jednak wynik skonsultować się z endokrynologiem.