Wynik biopsji i gastroskopii a celiakia

Witam Parę lat temu z biopsji otrzymalam wynik : duodenitis chronica activa. W gastroskopii stwierdzono bardzo duży żołądek, stan zapalny bł. śluzowej, dużo żółci. Dodatkowo burczenie, przelewania w jamie brzusznej. W chwili obecnej cierpię na otyłość brzuszną, zmiany zwyrodnieniowe, zapalenie stawów oraz osteoporozę. Lekarz oglądający wówczas wynik stwierdził, że to wtórne zmiany.Nie zalecono dalszych badań ani diety. Mam pytanie, czo to może być celiakia , nietolerancja glutemu i czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, prawdopodobieństwo celiaklii w tej sytuacji jest niezwykle niskie. Przyczyną większości Pani problemów zdrowotnych może być nadwaga. Konieczna jest redukcja masy ciała poprzez zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną. Pozdrawaim