Wynik biopsji piersi 37-letniej kobiety do analizy

Witam, Moja mama odebrała dziś wyniki biopsji chciałabym się dowiedzieć co oznacza wynik:TU MAMMAE DXT SUSP CA naciekający rak G2 sutka. Czy to raka złośliwy, operacyjny? Czy potrzebna będzie chemia? Pozdrawiam,

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika, że istneije podejrzenie raka (czyli nowotworu złośliwego). Możliwość operacyjnego leczenia zależy od stopnia zaawansowania raka, którą ocenia się w badaniach obrazowych. W przypadkach zaawansowania raka stosuje się często uprzednią chemioterapię. Ważny jest szybki kontakt z onkologiem z wynikiem badania histopatologicznego.

Odpowiadałem już - jest podejrzenie raka (złośliwego) piersi w stopniu zaawansowanym!!! Resztę , cd. dalszego postępowania ustalą onkolodzy - radze się ich słuchać!!! Ja mam za mało danych , aby móc autorytatywnie odpowiedzieć dzisiaj na podstawie przekazanych danych cd. dalszego , koniecznego postępowania onkologicznego!!! , pozdrawiam , zż