Wynik biopsji płata tarczycy

Proszę o odp co oznacza wynik biopsji płata tarczycy. ...na tle koloidu wśród elementów morfotycznych krwi widoczne są liczne makrofagi a także małe płaty i grupy drobnych tyreocytow . Obraz cytologiczny przemawia za łagodnym charakterem zmiany. Czy to oznacza raka łagodnego?

Dzień dobry,

Wynik BACC wyklucza raka. Proszę się niepotrzebnie nie niepokoić i być pod okresową kontrolą swojego endokrynologa. Łagodny charakter zmiany oznacza, że w materiale z biopsji tarczycy nie było komórek nowotworowych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz