Wynik biopsji prostaty i badania PSA a rokowania

Dzień Dobry! Mój ojciec miał biopsję prostaty : wynik Adenocarcinoma, foci parvi ( ok.5% objętości bioptatów), Gleason score: 5(2+3) Ihch: CKHMW(-) obecnie ma skierowanie na TK miednicy oraz scyntygrafię kośćca. Na skierowaniu na scyntygrafię jest wpisany symbol C61. Wiem, że to nowotwór złośliwy, jakie jednak mogą byś rokowania w tym przypadku? Z poważaniem Jolanta P. Wyniki PSA październik 2013 - 7,28 a luty 2014 juz 8,50.

Lek. Artur Jeliński Urolog

Wynik badania hist pat jednoznaczie okresla raka stercza .Glesano 5 jest rokwiniczo dobry .Trzeba poczekac na pozostale badania .Genrelanie co do rokowania powinien wypowiedziec sie lekarz ktory badal pani ojca. Proponuje porozmawaic z ojcem i udac sie z nim na wizyte .Osobiscie takie rzeczy praktykiuje na co dzien ,Zrozumienie pewnych rzeczy dla pacientow jest trudne Propnuje przygotowac sobei zestaw pytan .. Moze latwiej podjemiecie pastwo decyzje co do zaproponowych opcji leczenia

Witam.
Zaproponowane badania diagnostyczne mają na celu ustalenia stopnia zaawansowania schorzenia stercza na które choruje Pani ojciec.Odpowiedz na Pani pytanie będzie możliwa dopiero w pełni gdy będą znane wyniki badań.Można natomiast stwierdzić że korzystne rokowniczo są nast. dane : dość niskie tPSA( tj poniżej 10ng/ml) oraz stopień złosliwości w skali Gleasona 5( 2+3), zajęcie wycinków przez komórki raka tylko w 5%
Pozdrawiam.

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
jeśli nie będzie przeciwwskazań w scyntygrafii i TK to w przypadku prostatektomii radykalnej rokowanie powinno być pomyślne
pozdrawiam