Wynik biopsji tarczycy 43-latki do analizy

Proszę o interpretację wyników badań biopsji taczycy. Koloid, pojedyncze i w grupach komórki pęcherzykowe, dość liczne limfocyty. Obraz cytologicznyodpowiada zmianie łagodnej.

Dzień dobry,

Nie ma powodu do niepokoju. Proszę pozostawać pod kontrolą swojego endokrynologa, który poinformuje Panią jak często należy wykonywać kontrolne usg - zależy to od wielu rzeczy, które lekarz z pewnością Pani wyjaśni. Na chwilę obecną opis przemawia za zmianą łagodną, a więc może Pani być spokojna :)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz