Wynik biopsji tarczycy 47-latki do analizy

Proszę o interpretację moich wyników biopsji tarczycy. Niewielka ilość treści białkowo-krwistej i kilka drobnych grup komórek pęcherzykowych. Wg klasyfikacji Bethesda-grupa II.

Szanowna Pani,

Nie ma Pani obecnie powodu do zmartwień. II stopień w klasyfikacji Bethesda oznacza zmianę lagodną (ryzyko raka w takiej zmianie jest minimalne i wynosi około 0-3 %). Proszę pozostawać pod kontrolą endokrynologa i przynajmniej raz na 12 miesięcy robić kontrolne usg tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz