Wynik biopsji tarczycy 56-letniej osoby do analizy

Witam odebrałem wyniki biopsji tarczycy: W aspiracie stwierdzono z płata prawego- pojedyńcze struktury pęcherzykowe, skapy koloid, liczne małe grupy i płaty tyreocytów bez cytologicznych cech złośliwości o skąpej cytoplazmie i pyknotycznych jądrach, z cieśni-obfity koloid,liczne strzępki włóknistej tkanki tarczycy. Co oznaczają te wyniki, czy jest czym sie martwić?

Aleksander Ropielewski

Może to oznaczać niewydolność tarczycy (niedobór koloidu), jednak decydujące są objawy kliniczne. Nie są to zmiany budzące niepokój. Możliwe, że będzie konieczna suplementacja hormonów tarczycy.