Wynik biopsji tarczycy 62-letniej osoby

Otrzymałem biopsji tarczycy: Elementy morfotyczne krwi oraz liczne grupy, drobne płaty normotypowych komórek pęcherzykowych tarczycy - czy znaczy, że wszystko jest ok.?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

wynik oznacza,że w biopsji uzyskano komórki krwi i prawidłowe komórki tarczycy. Jednak do ostatecznej interpretacji wyniku potrzebny jest opis USG (jak opisywana była zmiana, która była poddawana biopsji) oraz objawy jakie towarzyszą. W przypadku biopsji, nawet wykonywanej pod kontrolą USG, istnieje ryzyko, że można nie trafić w zmianę, tylko w okoliczny prawidłowy miąższ. Dlatego powinien zgłosić się Pan do lekarza, który kierował na biopsję, aby zadecydował czy ten wynik jest satysfakcjonujący, czy też może trzeba powtórzyć badanie.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko