Wynik biopsji tarczycy i łagodna zmiana

Witam odebrałam wynik z bionsi i nie wiem o co chodzi. Składniki morfotyczne krwi oraz rozproszone i w grupach komurki pecherzykowe tarczycy bez cytologicznych cech Atypii. Niektóre z tyreocytow mają zaznaczone cechy metaplazji oksyfilnej cytoplazmy. Obraz cytologiczny guzka hyperplastycznego. Zmiana łagodna 1GR ll zmiana na ścianie przedniej w płacie prawym i wymiarach około 10,0mm. Rozmaz skapokomorkowy . Biopsja niediagnostyczna -2GR.I zmiana i wymiarach 14,0mm

Witam!
Szanowna Pani proponuję powtórzyć biopsję po 3 miesiącach od poprzedniej ze względu na cechy atypii metaplazji oksyfilnej.

Z poważaniem
Dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej

Chodzi o to , że w pobranym materiale nie znaleziono komórek nowotworowych!!! Ale sprawa wymaga wyjaśnienia z lekarzem prowadzącym- ja mam za malo danych o chorobie i przyczynie wykonywania biopsji , abym mógł powiedzieć coś autorytatywnie!!! zż