Wynik biopsji tarczycy - metaplazja oksyfilna. Co to oznacza?

Treść białkowo-krwista, nieliczne leukocyty i makrofagi oraz drobne płaty i skupienia komórek nabłonka pęcherzykowego z cechami metaplazji oksyfilnej. Proszę o szybką odpowiedź. Trochę się martwię tym wynikiem. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Metaplazja oksyfilna może wiązać się z podwyższonym ryzykiem rozwoju raka tarczycy. Konieczna jest wizyta u endokrynologa, który na podstawie wywiadu, wyników badań i całości obrazu klinicznego ustali dalsze postępowanie.